Menu

Polecamy strony

   

  FRANCISZKANIE W INOWROCŁAWIU

   

  Parafia pod wezwaniem Św. Krzyża w Inowrocławiu mieści się w centrum Inowrocławia, kościół i dom parafialny przy ul. Kościuszki 3. Powstała „urzędowo” w dniu 2 maja 1971, bo wtedy władze po sześciu latach starań nadały dotychczasowemu „Ośrodkowi duszpasterskiemu” status parafii.  Parafia należy do dekanatu Inowrocław II w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

  Parafia jest rozległa. Jej zasięg to nie tylko ulice w centrum miasta, jak Królowej Jadwigi, Plac Klasztorny, Kościuszki, Wałowa, Kilińskiego, 3 Maja i dalej na wschód miasta obejmuje ulice Św. Ducha, Mieszka I oraz dwie wsie: Turzany i Komaszyce.

  Od 27 sierpnia 2016 r. opiekę nad Parafią przejęli Franciszkanie z Prowincji św. Maksymiliana. Do obejrzenia film (składanka zdjęć) z uroczystości wprowadzenia: https://www.youtube.com/watch?v=hrHsE_EsPLM

   

   Strona na Facebooku:https://www.facebook.com/franciszkanieinowroclaw/ - wszelkie aktualne wydarzenia i zdjęcia

                                                                                   

   

  DYŻUR SPOWIEDNICZY W NASZYM KOŚCIELE:

  Od poniedziałku do soboty od godz. 15.30 do 17.00.

  W tym czasie możliwość ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

   

   

  Spełniając prośbę Ojca Świętego Franciszka, przez cały maj od poniedziałku do soboty o godz. 16:30 modlimy się na różańcu w intencji pokoju na świecie, szczególnie w Syrii.

   

   

   PIELGRZYMKA DO NIEPOKALANOWA I WARSZAWY.  

  NIEPOKALANÓW – WARSZAWA – WŁOCŁAWEK 

  PROGRAM RAMOWY 2 DNI 

  DZIEŃ 1

  Zbiórka uczestników i wyjazd z Inowrocławia we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Niepokalanowa. Nawiedzenie sanktuarium, które założył Św. Maksymilian Maria Kolbe w 1927 r. W czasach przedwojennych był to największy klasztor na świecie. Msza św. w starej drewnianej kaplicy św. Maksymiliana - jednym z pierwszych budynków, wzniesionych na terenie powstającego klasztoru Niepokalanów. Kolejno zwiedzanie kompleksu obiektów w Niepokalanowie, m.in.: Muzeum Świętego, muzeum straży pożarnej, Panoramy Tysiąclecia, bazyliki. Kontynuacja podróży do Warszawy. Udamy się do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL – dawniej siedziby Aresztu Śledczego w Warszawie-Mokotowie przy ul. Rakowieckiej 37. Więzienie na Rakowieckiej pełniło funkcję głównego więzienia politycznego od roku 1945 i przez cały okres stalinowski, a byli w nim przetrzymywani najważniejsi członkowie podziemia niepodległościowego. Kolejno udamy się na spacer po Starym Mieście. Czas wolny. Następnie zwiedzimy Muzeum Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. W placówce mieszczącej się w podziemiach Katedry Polowej Wojska Polskiego, zapoznamy się z historią duszpasterstwa wojskowego, począwszy od chrztu Polski, aż do czasów współczesnych. Obejrzymy multimedialne prezentacje przybliżające dzieje katedry oraz losy kapelanów. Na uwagę zasługują m.in. eksponaty rzemiosła artystycznego pochodzące z połowy XVII stulecia, ołtarze polowe, mundury, paramenty liturgiczne oraz dokumenty i fotografie. Obiadokolacja i nocleg w Warszawie lub okolicy. 

  DZIEŃ 2

  Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Wola. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego będącego wyrazem hołdu warszawiaków dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Za pomocą licznych stanowisk multimedialnych przedstawiono historię dni poprzedzających wybuch Powstania, kolejne jego fazy, a także wyjście Powstańców z Warszawy i ich dalsze losy. W miarę możliwości obejrzymy krótki film ukazujący zniszczoną Warszawę z lotu ptaka. Następnie nawiedzimy zabytkową nekropolię Warszawy – Cmentarz Powązkowski. Kolejno udamy się do Muzeum Katyńskiego – placówki martyrologiczno – muzealno – badawczej, dokumentującej zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Zobaczymy m.in. pamiątki po zamordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie i Bykowni wydobyte podczas prac ekshumacyjnych, a także fotografie, archiwalia, listy oraz inne pamiątki otrzymane od ich rodzin. Kolejno udamy się do kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Od października 1980 roku, raz w miesiącu błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko odprawiał Msze Św. za ojczyznę. W tym kościele odbyły się również uroczystości pogrzebowe bł. księdza Jerzego, a przy kościele znajduje się jego grób. Msza św. Pomodlimy się przy grobie bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Przejazd do Włocławka. Udamy się w okolice tamy, gdzie znajduje się miejsce upamiętnienia męczeńskiej śmierci bł. księdza Jerzego Popiełuszki. W miejscu, gdzie wyłowiono z wody ciało Błogosławionego, znajduje się kuloodporna szyba ze znakiem krzyża, pomnik w kształcie krzyża oraz pamiątkowy głaz. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych. 

  TERMIN:    16-17.06.2018 

  CENA:300 zł.         

  ZAPEWNIAMY:

  • komfortowy przejazd na całej trasie 

  • 1 nocleg w hotelu **/*** pokoje 2 - os. z łazienkami

  • 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 

  • opiekę i informację turystyczną pilota 

  • ubezpieczenie NNW do 10 000 zł

  UWAGI:

  • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Św.

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

  • dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

  • na bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 25 zł 

  INFORMACJE I ZAPISY: w kancelarii lub zakrystii u o. Piotra.  Tel. 698 157 867 (po 21:00)

    

   

   

  Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania Franciszkańskiej Grupy Młodzieżowej TAU w soboty o godz. 18.00 w sali parafialnej. 

       

  Wyszukiwanie

  Dzisiaj jest

  czwartek,
  24 maja 2018

  (144. dzień roku)

  Święta

  Czwartek, VII Tydzień zwykły
  Rok B, II
  Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

  Sonda

  Jaki dział naszych stron internetowych jest Tobie najbardziej potrzebny - kliknij odpowiedź

  Informacje parafialne

  Aktualności i kronika

  Grupy i wspólnoty

  Nasza świątynia

  Kontakt

  Przydatne linki


  Licznik

  Liczba wyświetleń strony:
  1298240