Menu

Polecamy strony

   

  FRANCISZKANIE W INOWROCŁAWIU

   

  Parafia pod wezwaniem Św. Krzyża w Inowrocławiu mieści się w centrum Inowrocławia, kościół i dom parafialny przy ul. Kościuszki 3. Powstała „urzędowo” w dniu 2 maja 1971, bo wtedy władze po sześciu latach starań nadały dotychczasowemu „Ośrodkowi duszpasterskiemu” status parafii.  Parafia należy do dekanatu Inowrocław II w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

  Parafia jest rozległa. Jej zasięg to nie tylko ulice w centrum miasta, jak Królowej Jadwigi, Plac Klasztorny, Kościuszki, Wałowa, Kilińskiego, 3 Maja i dalej na wschód miasta obejmuje ulice Św. Ducha, Mieszka I oraz dwie wsie: Turzany i Komaszyce.

  Od 27 sierpnia 2016 r. opiekę nad Parafią przejęli Franciszkanie z Prowincji św. Maksymiliana. Do obejrzenia film (składanka zdjęć) z uroczystości wprowadzenia: https://www.youtube.com/watch?v=hrHsE_EsPLM

   

   Strona na Facebooku:https://www.facebook.com/franciszkanieinowroclaw/ - wszelkie aktualne wydarzenia i zdjęcia

                                                                                   

   

  DYŻUR SPOWIEDNICZY W NASZYM KOŚCIELE:

  Od poniedziałku do soboty od godz. 15.30 do 17.00.

  W tym czasie możliwość ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

   

   

  Spełniając prośbę Ojca Świętego Franciszka, przez cały maj od poniedziałku do soboty o godz. 16:30 modlimy się na różańcu w intencji pokoju na świecie, szczególnie w Syrii.

   

   

   PIELGRZYMKA DO NIEPOKALANOWA I WARSZAWY.  

  NIEPOKALANÓW – WARSZAWA – WŁOCŁAWEK 

  PROGRAM RAMOWY 2 DNI 

  DZIEŃ 1

  Zbiórka uczestników i wyjazd z Inowrocławia we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Niepokalanowa. Nawiedzenie sanktuarium, które założył Św. Maksymilian Maria Kolbe w 1927 r. W czasach przedwojennych był to największy klasztor na świecie. Msza św. w starej drewnianej kaplicy św. Maksymiliana - jednym z pierwszych budynków, wzniesionych na terenie powstającego klasztoru Niepokalanów. Kolejno zwiedzanie kompleksu obiektów w Niepokalanowie, m.in.: Muzeum Świętego, muzeum straży pożarnej, Panoramy Tysiąclecia, bazyliki. Kontynuacja podróży do Warszawy. Udamy się do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL – dawniej siedziby Aresztu Śledczego w Warszawie-Mokotowie przy ul. Rakowieckiej 37. Więzienie na Rakowieckiej pełniło funkcję głównego więzienia politycznego od roku 1945 i przez cały okres stalinowski, a byli w nim przetrzymywani najważniejsi członkowie podziemia niepodległościowego. Kolejno udamy się na spacer po Starym Mieście. Czas wolny. Następnie zwiedzimy Muzeum Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. W placówce mieszczącej się w podziemiach Katedry Polowej Wojska Polskiego, zapoznamy się z historią duszpasterstwa wojskowego, począwszy od chrztu Polski, aż do czasów współczesnych. Obejrzymy multimedialne prezentacje przybliżające dzieje katedry oraz losy kapelanów. Na uwagę zasługują m.in. eksponaty rzemiosła artystycznego pochodzące z połowy XVII stulecia, ołtarze polowe, mundury, paramenty liturgiczne oraz dokumenty i fotografie. Obiadokolacja i nocleg w Warszawie lub okolicy. 

  DZIEŃ 2

  Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Wola. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego będącego wyrazem hołdu warszawiaków dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Za pomocą licznych stanowisk multimedialnych przedstawiono historię dni poprzedzających wybuch Powstania, kolejne jego fazy, a także wyjście Powstańców z Warszawy i ich dalsze losy. W miarę możliwości obejrzymy krótki film ukazujący zniszczoną Warszawę z lotu ptaka. Następnie nawiedzimy zabytkową nekropolię Warszawy – Cmentarz Powązkowski. Kolejno udamy się do Muzeum Katyńskiego – placówki martyrologiczno – muzealno – badawczej, dokumentującej zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Zobaczymy m.in. pamiątki po zamordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie i Bykowni wydobyte podczas prac ekshumacyjnych, a także fotografie, archiwalia, listy oraz inne pamiątki otrzymane od ich rodzin. Kolejno udamy się do kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Od października 1980 roku, raz w miesiącu błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko odprawiał Msze Św. za ojczyznę. W tym kościele odbyły się również uroczystości pogrzebowe bł. księdza Jerzego, a przy kościele znajduje się jego grób. Msza św. Pomodlimy się przy grobie bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Przejazd do Włocławka. Udamy się w okolice tamy, gdzie znajduje się miejsce upamiętnienia męczeńskiej śmierci bł. księdza Jerzego Popiełuszki. W miejscu, gdzie wyłowiono z wody ciało Błogosławionego, znajduje się kuloodporna szyba ze znakiem krzyża, pomnik w kształcie krzyża oraz pamiątkowy głaz. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych. 

  TERMIN:    16-17.06.2018 

  CENA:300 zł.         

  ZAPEWNIAMY:

  • komfortowy przejazd na całej trasie 

  • 1 nocleg w hotelu **/*** pokoje 2 - os. z łazienkami

  • 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 

  • opiekę i informację turystyczną pilota 

  • ubezpieczenie NNW do 10 000 zł

  UWAGI:

  • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Św.

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

  • dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

  • na bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 25 zł 

  INFORMACJE I ZAPISY: w kancelarii lub zakrystii u o. Piotra.  Tel. 698 157 867 (po 21:00)

    

   

   

  Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania Franciszkańskiej Grupy Młodzieżowej TAU w soboty o godz. 18.00 w sali parafialnej. 

       

  Wyszukiwanie

  Dzisiaj jest

  sobota,
  26 maja 2018

  (146. dzień roku)

  Święta

  Sobota, VII Tydzień zwykły
  Rok B, II
  Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

  Sonda

  Jaki dział naszych stron internetowych jest Tobie najbardziej potrzebny - kliknij odpowiedź

  Informacje parafialne

  Aktualności i kronika

  Grupy i wspólnoty

  Nasza świątynia

  Kontakt

  Przydatne linki


  Licznik

  Liczba wyświetleń strony:
  1299042