FRANCISZKANIE W INOWROCŁAWIU

Parafia pod wezwaniem Św. Krzyża w Inowrocławiu mieści się w centrum Inowrocławia, kościół i dom parafialny przy ul. Kościuszki 3. Powstała „urzędowo” w dniu 2 maja 1971, bo wtedy władze po sześciu latach starań nadały dotychczasowemu „Ośrodkowi duszpasterskiemu” status parafii.  Parafia należy do dekanatu Inowrocław II w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Parafia jest rozległa. Jej zasięg to nie tylko ulice w centrum miasta, jak Królowej Jadwigi, Plac Klasztorny, Kościuszki, Wałowa, Kilińskiego, 3 Maja i dalej na wschód miasta obejmuje ulice Św. Ducha, Mieszka I oraz dwie wsie: Turzany i Komaszyce.

Od 27 sierpnia 2016 r. opiekę nad Parafią przejęli Franciszkanie z Prowincji św. Maksymiliana. Do obejrzenia film (składanka zdjęć) z uroczystości wprowadzenia: https://www.youtube.com/watch?v=hrHsE_EsPLM

Strona na Facebooku:https://www.facebook.com/franciszkanieinowroclaw/ - wszelkie aktualne wydarzenia i zdjęcia

PIELGRZYMKA WŁOCHY (8 dni, samolot)

12 – 19 MARCA 2019

1 dzień: Warszawa – Rzym – Neapol

Spotkanie przy stanowisku Patron Travel na lotnisku Warszawa Okęcie. Odprawa bagażowa. Wylot do Rzymu. Transfer do hotelu w okolice Neapolu. Obiadokolacja. Nocleg

2 dzień: Neapol – San Giovanni Rotondo

Śniadanie. Przejazd do Neapolu połączony ze zwiedzaniem: kościół MB z Lourdes i św. Józefa, gdzie znajdują się ziemskie szczątki Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo; kościół San Giuseppe dei Nudi, gdzie pracował ks. Dolindo; katedra św. Januarego. Nawiedzenie sanktuarium MB Różańcowej. Przejazd w okolice San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: San Giovanni Rotondo – Monte Sant Angelo

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium św. o. Pio w San Giovanni Rotondo. Przejazd do Monte Sant Angelo – Sanktuarium św. Michała Archanioła. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: Lanciano – Manoppello – Cascia

Śniadanie. Przejazd do Lanciano – miejsce cudu eucharystycznego. Wizyta Manoppello, gdzie znajduje się "chusta św. Weroniki, na której według legendy odcisnęło się Oblicze Jezusa złożonego w grobie. Przejazd w okolice Cascia. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień Cascia – Asyż – Rzym

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium św. Rity w Cascia. Przejazd do Asyżu: Bazylika św. Franciszka, kościół św. Klary, Bazylika Matki Bożej Anielskiej. Przejazd do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: Rzym

Śniadanie. Udział w modlitwie Anioł Pański lub audiencji środowej (jeśli Ojciec Święty będzie w Watykanie). Zwiedzanie Rzymu antycznego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: Rzym

Śniadanie. Przejazd do Rzymu: Bazyliki Większe, nawiedzenie relikwii św. Jana Pawła II. Spacer po Rzymie barokowym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: Rzym – Warszawa

Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Cena zawiera: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2,3 osobowe); 6 śniadań i 7 obiadokolacji trzy daniowych; opiekę pilota; opiekę księdza; ubezpieczenie KL, NNW oraz choroby przewlekłe; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN/os), podatek VAT.

Cena nie zawiera: napojów i posiłków na pokładzie samolotu; biletów wstępu i opłat związanych z realizacja programu ok. 80 EUR; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,5 lub 7,5%; dopłaty do pokoju jednoosobowego; wydatków osobistych.

CENA PIELGRZYMKI:

32 OSOBY – 3290 PLN + ok. 80 EUR

38 OSOBY– 3190 PLN + ok. 80 EUR

Lecimy linią lotniczą firmy ALITALIA. Start: godz. 11.40, Powrót: godz. 8.30.

TAM:  AZ 491G 12MAR T WAWFCO HK40 1140  1400  /E        POWRÓT: AZ 490G 19MAR T FCOWAW HK40 0830  1050  /E

Czas na zebranie grupy byłby do 17 grudnia. Tego dnia wieczorem- spotkanie Organizacyjne w kościele Świętego Krzyża. Szczegóły do ustalenia.

O. Piotr Okrój – 698 157 867.Dzwonić po godz. 21.00

-----------------------------------------------------------

DYŻUR SPOWIEDNICZY W NASZYM KOŚCIELE:

Od poniedziałku do soboty od godz. 15.30 do 17.00, we wtorek dodatkowo od godz. 10.00 do 11.00.

-----------------------------------------------------------

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Od poniedziałku do soboty od godz. 15.30 do 17.00.

---------------------------------------------------------

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania Franciszkańskiej Grupy Młodzieżowej TAU w soboty o godz. 18.00 w sali parafialnej.

sobota,
    17 listopada 2018