Pierwsze nabożeństwo majowe w Komaszycach było połączone z poświęceniem nowej figurki w kapliczce na skrzyżowaniu w centrum wsi, koło domu p. Lipińskich. Poświęcenia dokonał ks. proboszcz Rafał Wnuk. Otoczenie kapliczki było przystrojone, postument odmalowany. Zwracał tez uwagę kamień z tablicą upamiętniającą Jana Pawła II. Ponieważ był to dzień jego beatyfikacji - okazja do spotkania kolo figury była niejako podwójna. Poniżej kilka zdjęć:

Czekamy na przyjazd ks. proboszcza po Mszy św. na 18.00.

Jest już 19.30, zaraz odbędzie się poświęcenie.

Nowa figurka NMP widziana z bliska.

Po poświęceniu - nabożeństwo majowe, było około 30 osób.

Wspomniana wyżej tablica ku pamięci JP II, znajdująca się obok figury.

sobota,
    21 lipca 2018

Sobota, XV Tydzień zwykły
    Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika