Menu

Polecamy strony

  Ogłoszenia Duszpasterskie

   19 Niedziela Zwykła, 12.08.2018 r.

   

  1.Zapraszamy na pielgrzymkę na Kaszuby. Na trasie: Wdzydze Kiszewskie, Szymbark, Sianowo, Gdańsk, Westerplatte, Sztutowo. W terminie 21-23 września. Szczegóły w gablocie parafialnej. Zapisy w zakrystii.

  2.W środę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym wakacyjnym, czyli bez Mszy Świętej o godz. 12.15. Po Mszach Świętych poświęcenie kwiatów i ziół. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii.

  3.W sobotę 11 sierpnia w kościołach franciszkańskich obchodziliśmy święto św. Klary. Jako franciszkanie opiekujemy się siostrami klaryskami, które prowadzą ściśle klauzurowy, czyli zamknięty tryb życia. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć swoją ofiarą siostry klaryski, będzie taka możliwość w środę w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po Mszach Świętych będziemy zbierali ofiary do puszek dla Sióstr.

  4.Trwa nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego. Modlimy się 20 minut przed wieczorną Mszą Świętą. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę nowennę oraz do uczczenia św. Maksymiliana w dniu jego święta – we wtorek 14 sierpnia.

  5. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont dachu na naszym kościele i remont wieży, który planujemy rozpocząć we wrześniu. Dziękujemy za każdy dar serca. Jednocześnie informujemy, że zadłużenie związane ze spłatą zaciągniętych pożyczek wynosi 180 000 zł.

  6.Z tyłu kościoła na stoliku leży darmowy biuletyn liturgiczny z czytaniami i komentarzami z dzisiejszej niedzieli. Zachęcamy do zabrania i osobistej czy rodzinnej lektury.

  7.Przypominamy o odpowiednim stroju przy nawiedzaniu kościołów w letnie upały: zakryte ramiona, spodnie i spódnice za kolana. Wczasowiczom i wszystkim odpoczywającym życzymy miłego wypoczynku.

  8.W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Grzegorz Wysocki. Wieczny odpoczynek…

   

  Wyszukiwanie

  Dzisiaj jest

  poniedziałek,
  20 sierpnia 2018

  (232. dzień roku)

  Święta

  Poniedziałek, XX Tydzień zwykły
  Rok B, II
  Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

  Sonda

  Jaki dział naszych stron internetowych jest Tobie najbardziej potrzebny - kliknij odpowiedź

  Informacje parafialne

  Aktualności i kronika

  Grupy i wspólnoty

  Nasza świątynia

  Kontakt

  Przydatne linki


  Licznik

  Liczba wyświetleń strony:
  194127