III Niedziela Adwentu, 16 XII 2018 r.

1.Trwa czas Adwentu – czas czuwania i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie, sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci i dorosłych zachęcamy do wzięcia ze sobą lampionów. Pamiętajmy o spowiedzi adwentowej. Dyżur spowiedzi jest od poniedziałku do soboty od godz. 15:30 do 17:00, we wtorek dodatkowo od godz. 10:00 do 11:00.

2.Zapraszamy na Pielgrzymkę do Włoch w terminie 12-19.03. Szczegóły na plakacie w gablocie i naszej stronie parafialnej. Spotkanie organizacyjne z przedstawicielem Patron Travel jutro w poniedziałek 17 grudnia o godz. 18.00 w kościele.

3.Dziś po wszystkich Mszach Świętych będzie można nabyć stroiki świąteczne, przygotowane przez rodziców i dzieci z naszej Parafii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dzieci.

4.Straż Pożarna ostrzega przed zwiększonym ryzykiem zatrucia czadem i prosi o zwrócenie uwagi na stan systemów grzewczych w naszych domach. Bóle i zawroty głowy, duszność senność, osłabienie, przyśpieszona akcja serca to objawy mogące wskazywać na zatrucie tlenkiem węgla, który jest gazem bezwonnym. W takiej sytuacji należy przewietrzyć mieszkanie i wezwać pomoc.

5.W ramach akcji „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” zebraliśmy 878, 92 zł.

6.Taca z ostatniej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne wyniosła 3328,86 zł. Dziękujemy za każdy dar serca, każdą ofiarę składaną do puszki, na tacę inwestycyjną, czy do koperty. Informujemy, że do spłacenia zaciągniętych pożyczek pozostaje nam 150 000 zł. W następną niedzielę będziemy mogli złożyć swoją ofiarę do puszki na ten sam cel.

7.Z tyłu kościoła na stoliku leży darmowy Biuletyn Liturgiczny, zawierający czytania z niedzielnej Mszy Świętej wraz z komentarzami. Zachęcamy do zabrania i osobistego czy rodzinnego rozważania Słowa Bożego. Zadbajmy o bliskość ze Słowem Bożym szczególnie w czasie Adwentu.

8.Z tyłu kościoła można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny oraz świece Caritas.

9.W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Ryszard Kwak. Wieczny odpoczynek…

poniedziałek,
    17 grudnia 2018