Menu

Polecamy strony

  Ogłoszenia Duszpasterskie

   11 Niedziela Zwykła, 17.06.2018 r.

  1.Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

  2.Młodzież przygotowującą się s. Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne z kl. VII we wtorek, a z kl. II gimnazjum w środę na godz. 18.00 do salki parafialnej obok caritasu.

  3.W czwartek za wstawiennictwem św. Maksymiliana Kolbego - patrona trzeźwości modlimy się o trzeźwość w naszym rodzinach i parafii na Mszy Świętej o godz. 17.00. Po Eucharystii  na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na meeting otwarty AA w salce parafialnej obok caritasu.

  4.Kujawskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na wykład „Prymasi i Prymasostwo”, który wygłosi prof. Jan Wiesław Wysocki z Uniwersytetu Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prelekcja odbędzie się we wtorek, 19 czerwca 2018 r. o godz. 12.00, w Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu, mieszczącym się na piętrze Teatru Miejskiego przy Placu Klasztornym 2.

  5.Tych, którzy pragną w tym roku wstąpić do naszego Zakonu lub na chwilę chcą wejść w rytm naszego życia zakonnego zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do Zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w najbliższy weekend od 22 do 24 czerwca. Szczegółowe informacje o tych rekolekcjach w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl.

  6.Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki (7 dni pieszego pielgrzymowania). Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Można również do nas dołączyć w każdym dniu pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie grupy pielgrzymkowej www.franciszek.elblag.pl.  

  7. Przychodząc do kościoła w upalne dni pamiętajmy o odpowiednim stroju, czyli zakryte ramiona, spodnie i spódnice za kolana. Uszanujmy Dom Boży i świętość tego miejsca.

  8. Taca z ostatniej niedzieli, przeznaczona na cele inwestycyjne, wyniosła 2876, 41 zł. W następną niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na ten sam cel. Dziękujemy za każdy dar serca. Podpisaliśmy umowy z wykonawcą dachu. Rozpoczęcie prac uzależnione jest od dostarczenia materiału, który chwilowo jest niedostępny w Polsce. Prosimy o modlitwę.

  9.Za 2 tygodnie, w niedzielę 1 lipca, wchodzi wakacyjny porządek Mszy Świętych. Nie będzie Eucharystii niedzielnej o godz. 12.15. Pozostałe godziny w niedzielę i w tygodniu bez zmian.

  10. Z tyłu kościoła na stoliku leży darmowy biuletyn liturgiczny z czytaniami i komentarzami z dzisiejszej niedzieli. Zachęcamy do zabrania i osobistej czy rodzinnej lektury.

  11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp.  Maria Florczyk. Wieczny odpoczynek…

   

  Wyszukiwanie

  Dzisiaj jest

  wtorek,
  19 czerwca 2018

  (170. dzień roku)

  Święta

  Wtorek, XI Tydzień zwykły
  Rok B, II
  Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata

  Sonda

  Jaki dział naszych stron internetowych jest Tobie najbardziej potrzebny - kliknij odpowiedź

  Informacje parafialne

  Aktualności i kronika

  Grupy i wspólnoty

  Nasza świątynia

  Kontakt

  Przydatne linki


  Licznik

  Liczba wyświetleń strony:
  190921