28 Niedziela Zwykła, 15.10.2017 r.

1.Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, sprawowane codziennie o godz. 17.30 (w niedziele przed Mszą Święta, w tygodniu po Mszy Świętej). Dzieci zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w poniedziałek, wtorek i czwartek na godz. 16.30.

2.Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską w kościele św. Mikołaja w III w sobotę miesiąca (tj. 21 października) po Mszy św. o godz. 8.00.

3.Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. od 20 do 22 października przy naszym klasztorze w Lęborku. Zgłoszenia do poniedziałku 16 października. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl.

4.W związku z przypadającym dzisiaj dniem dziecka utraconego, w poniedziałek 16 października o godz. 10.00 na Cmentarzu Komunalnym w Inowrocławiu odbędzie się pogrzeb przedwcześnie utraconych dzieci, a o godz. 19.00 w Kaplicy Szpitalnej tego dnia zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Rodziców i rodzin tych dzieci.

5.Spotkanie dla osób, które brały udział w Pielgrzymce do Świętej Lipki i Gietrzwałdu 1 lipca, odbędzie się w środę po Mszy Świętej wieczornej w klasztorze.

6.Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Przyjmujemy wymienianki roczne i jednorazowe - odczytywane w oktawie Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą, wypełnić i przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na kartkach prosimy zaznaczyć jakie mają być to wymienianki: roczne czy jednorazowe.

7.Decyzją ks. Prymasa, dziś zbierali ofiary do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

8.W następną niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na remont dachu. Dziękujemy za każdy dar serca, każdą ofiarę składaną na tacę inwestycyjną do puszek, czy do koperty. Stoją już rusztowania przy murze od strony klasztoru, jutro mają rozpocząć się prace. Prosimy o modlitwę o Boże Błogosławieństwo i prowadzenie podczas remontu dachu na kościele.

9.Ponad 90 % aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, Ne udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce między innymi w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy-aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Dziś odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia.  Zachęcamy do dania świadectwa i wsparcia prawa chroniącego życie chorych nienarodzonych dzieci.

10.W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zoni Goman, śp. Natalia Marta Bromska, śp. Edyta Krajniak. Wieczny odpoczynek…

poniedziałek,
    23 października 2017