Remonty w naszym kościele parafialnym w ostatnich latach

Nasza świątynia od końca wojny, a od początku istnienia parafii rzymskokatolickiej w tym miejscu wymaga remontów. Budynek blisko 150 letni nie jest tani w utrzymaniu, tym bardziej, że został uznany za zabytkowy. A pokrycie dachu, obróbki blacharskie, rynny, mury, tynki i farby na nich wymagaja stałej pieczy. Gospodarz kościoła ze swoich środków, przy wsparciu takich sponsorów jak miasto Inowrocław czy Ministerstwo Kultury stara się przywrócić świetność tej położonej w centrum miasta budowli. Kiedyś nie było materiałów budowlanych, i nie było jak remontować. Teraz są materiały, potrzeba tylko środków.

Niech mottem naszych wysiłków będzie fragment Psalmu 69, wiersz 10:

"Bo gorliwość o dom Twój pożera mnie..."

Remont organów - pierwszy etap zakończono w 2007

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury udało się zakończyć I etap remontu naszych kościelnych organów. Zdjęcie z IX 2007 pokazuje fachowców myjacych i konserwujących środkiem grzybobójczym drewniane części organów.

Wyremontowana lewa zakrystia - styczeń 2007

Pięknie wyczyszczone zabytkowe elementy i okucia, odkryte belki stropu, nowa posadzka - czyli odnowione zachrystie. Wyremontowano także kruchty przy głównym wejściu.

Remont piwnic domu parafialnego - zima 2006/2007

Przełom lat 2006 i 2007 to remont zejścia do piwnic i pomieszczeń w piwnicach domu parafialnego. Na zdjęciu pomieszczenia Caritas, gdzie przechowujemy odzież i jedzenie dla potrzebujących.

poniedziałek,
    11 grudnia 2017