Matki Boskiej Gromnicznej 02.02.2009

2 lutego, to święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej, ogłoszone przez Jana Pawła II Dniem Życia Konsekrowanego. Na wspomnienie światła, jakim w naszym życiu jest Jezus Chrystus, przynosimy do kościoła świece. Zapalamy je na początku Mszy św., przed poświęceniem i potem, w czasie czytania Ewangelii. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przyszły do kościoła w poniedziałek na Mszę św. o godz. 17.00 i przyniosły świece do poświęcenia. Bardzo ładnie, że rodzice niektórych dzieci przynieśli świece jeszcze od chrztu – te same, które były trzymane przez ojców chrzestnych podczas sakramentu. Był to też ostatni dzień śpiewania kolęd i ostatni dzień ze żłóbkiem. Zaczynamy teraz rozważać dorosłe życie Jezusa.

Ostatnie zdjęcie żłóbka z 2008 roku. Panowie Władysław i Piotr mówią, że za rok będzie inny.

niedziela,
    22 kwietnia 2018