Króluj nam Chryste!
    Opiekunem ministrantów i lektorów w parafii jest o. Tomas Witosławski. Zbiórki ministranckie odbywają się w każdą sobotę o godz. 1300 w salce parafialnej.

Po całym roku wytężonej pracy w parafii z dziewczynami ze scholi - bo trzeba zaznaczyć, że mamy też fajne dziewczyny, które co niedzielę śpiewają i grają na Mszy świętej (próby w każdą sobotę o 15:00  w salce - zapraszamy) - oraz z lektorami i  ministrantami, w ramach odprężenia i rozrywki, a także w nagrodę za całoroczną działalność w parafii, są dla nasorganizowane wycieczki. Bardzo to lubimy, bo możemy ze sobą wreszcie pobyć i  pogadać . W ciągu roku  nie ma na to czasu, ponieważ zazwyczaj mijamy się w drzwiach kościoła.

Wszyscy, (chyba) lubimy góry, bo jest się bliżej nieba. My w szczególny sposób umiłowaliśmy Tatry , Zakopane, naszych znajomych „rasowych górali” p. Lasaków z Furmanowej u których kilkakrotnie udało nam się mieszkać. Z naszego domu  roztaczał się, co dnia, piękny widok na stolicę Tatr , i niedaleko miejsca zamieszkania wyłaniała się drewniana wieża urokliwej kaplicy p.w. Św.  Brata Alberta w której , w czasie Mszy świętych mogliśmy  chwalić Boga , za to że  tak pięknie stworzył świat.

wtorek,
    19 czerwca 2018