Noc ze Świętymi 31.10.2010

Po raz trzeci w Inowrocławiu przeżywaliśmy wieczór poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych jako „Noc ze Świętymi”. Zamiast importowanego zza oceanu haloween noc pod hasłem: Ze świętymi do Jezusa. Nie jesteśmy bowiem, jak ktoś zauważył spod znaku dyni, ale krzyża Jezusa. Rozpoczęła się ona o godz. 20.00 w kościele św. Mikołaja I nieszporami z Uroczystości Wszystkich Świętych. Po nieszporach wyruszyła z kościoła św. Mikołaja procesja z relikwiami świętych. Dłuższy postój z modlitwą na placu Klasztornym poprzedził wejście do kościoła Św. Krzyża, gdzie była sprawowana Msza św. z Uroczystości Wszystkich Świętych. Msza rozpoczęła się o 21.20. Przewodniczył jej ojciec franciszkanin z Pakości, który w homilii przybliżył postać św. Franciszka z Asyżu, jako przykładu realizacji świętości. Poniżej kilkanaście zdjęć z „Nocy ze Świętymi”.

Wspólna modlitwa na Placu Klasztornym.

Długie białe płaszcze wyróżniały służbę liturgiczną parafii pw. św. Mikołaja.

Granatowe peleryny noszą członkowie Towarzystwa św. Wojciecha.

Rusza procesja z Placu Klasztornego do kościoła pw. Św. Krzyża. Fioletowe kolory pochodzą od "kogutów" samochodu Straży Miejskiej pilnującej porządku podczas procesji.

I znów radiowóz zrobił swoimi światłami przerażające efekty.

Procesja dotarła do naszego kościoła - św. Krzyża.

Relikwie świętych zostały złożone pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Relikwie z bliska.

Z uwagi na remont, brak połowy ławek (są w remoncie), część zebranych musiała iść na chór.

Rozpoczyna się Msza św.

Pierwsze czytanie czytał pochodzący z naszej parafii kleryk gnieźnieńskiego seminarium Łukasz Abram.

Homilia o św. Franciszku głoszona przez pakoskiego Franciszkanina.

poniedziałek,
    23 października 2017