Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przypada 8 grudnia i jest świętem nakazanym, choć z uwagi na fakt, że nie jest to dzień wolny od pracy w Polsce, Polacy są zwolnieni z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. tego dnia, od roku 2003, na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 4 marca 2003 r. Sam dogmat kościoła katolickiego o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryii Panny został ogłoszony 8 grudnia 1854 roku przez papieża Piusa IX. A w rocznicę jego ogłoszenia zebralismy się na Mszach św. w naszym kościele. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. przyszły na godzinę 17.00 z rodzicami. Po kazaniu, ks. Przemysław poświęcił medaliki i rodzice zakładali je dzieciom. Kilka zdjęć ze Mszy św. poniżej.

poniedziałek,
    20 sierpnia 2018